Lek na trądzik różowaty

Lek na trądzik różowaty

Na rynku ukazał się nowy lek, który z pewnością zainteresuje osoby zmagające się z grudkowo-krostkową postacią trądzika różowatego. Zastosowanie substancji czynnej, kwasu azelainowego ma zmniejszyć objawy choroby a zatem poprawić jakość życia osób zmagających się z chorobą. Lek Finacea dostępny w aptekach bez recepty.

Trądzik różowaty daje się poznać po czerwonych policzkach czy nosie, głównie to spożyciu gorących i ostrych potraw a także na skutek kontaktu ze słońcem, po wysiłku, w sytuacjach poddenerwowania. Objawy te mylone są często z alergią, egzemą czy zakażeniem bakteryjnym.

Trądzik różowaty atakuje najczęściej osoby, które skończyły 30. rok życia. Choroba ta osiąga szczyt między 40. a 60. rokiem życia. Zapadają na nią częściej kobiety.

„Trądzik różowaty jest schorzeniem, na które cierpią w większości kobiety. Dotyka ono osoby z jasną karnacją skóry, dlatego też tak często występuje w naszej części Europy. Brak podjęcia odpowiedniego leczenia może doprowadzić do upośledzenia estetyki twarzy, a nawet w najbardziej zaawansowanym stadium do powstania guzowatości nosa (nienaturalne pogrubienie skóry nosa z występującymi guzkami). Dlatego tak ważne jest, aby wszelkie niepokojące zmiany na twarzy konsultować ze specjalistą. Właściwa diagnoza możliwa jest po zebraniu dokładnego wywiadu i badaniu dermatologicznym”. – twierdzi dr Ewa Chlebus, dermatolog.

Lek marki Bayer Finacea pozwala łatwiej zwalczyć chorobę. W jego składzie zawarty jest kwas azelainowy.
„Finacea stanowi przełom w leczeniu miejscowym postaci grudkowo-krostkowej trądzika różowatego, gdyż do tej pory jedyną propozycją dla pacjentów z tym schorzeniem były preparaty zawierające metronidazol. Zastosowanie kwasu azelainowego pozwala spowolnić, a nawet zatrzymać postępowanie choroby” – twierdzi Alina Szczęsna, dyrektor działu Intendis firmy Bayer.

W porównaniu do innych leków zwalczających trądzik różowaty, Finacea łatwiej radzi sobie ze stanem zapalnym i z zaczerwienieniami skóry. Dowodem na to są przeprowadzone badania kliniczne, podczas których porównano lek Finacea z 0,75% metronidazolem w żelu.
Lek ten można aplikować przed wyjściem na zewnątrz, bowiem nie wywołuje on reakcji fotoalergicznej i fototoksycznej. Żelowa konsystencja leku pozwala na jego aplikację przed wykonaniem makijażu. Finacea hamuje też rozwój rodników tlenowych przyczyniając się tym samym do poprawy stanu skóry.

Pacjenci z trądzikiem różowatym mają wrażliwą skórę, dlatego istotne jest, by preparaty do jego zwalczania nie podrażniały skóry. Finacea zawiera dużą ilość wody i ma postać żelu, nie zawiera substancji zapachowych, może być stosowana pod makijaż, jej pH wynosi 4,8 i jest przyjazny dla skóry.
Widoczna poprawa następuje już po 4 tygodniach stosowania leku.

By złagodzić objawy trądziku różowatego chorzy powinni unikać:

  • zbyt długiej ekspozycji ciała na słońcu,
  • opalania w solarium,
  • korzystania z sauny,
  • ćwiczeń fizycznych,
  • stresu,
  • alkoholu,
  • ostrych, bardzo zimnych i bardzo gorących potraw,
  • sterydów,
  • leków obniżających cholesterol.
www.xn--wszystkodowosow-9sc.pl www.rzesy.net www.pamiec.org